27 stycznia 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda długoterminowa na 16 dni dla Polski. Epizody zimowe, duża zmienność aury i burze w Europie

Pogoda długoterminowa na 16 dni dla Polski. Sprawdźmy możliwy trend w pogodzie na ponad 2 tygodnie

Prawdopodobnie pomiędzy 5 a 7 stycznia wystąpi chłodniejszy okres w pogodzie. Może nie zabraknąć opadów śniegu na nizinach oraz niskich temperatur.

Prognoza pogody na wtorek (IMGW-PIB)

Prognoza pogody na środę (IMGW-PIB)

Prognoza pogody na czwartek (IMGW-PIB)

Prognoza pogody na piątek (IMGW-PIB)

Prognoza pogody na sobotę (IMGW-PIB)

Niektóre modele sugeruje, że w pierwszej dekadzie stycznia wystąpią okresami opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Miejscami możliwy jest całodobowy mróz w wielu miejscach Polski.

Temperatura powietrza w najbliższych 10 dniach wyniesie maksymalnie od 6 °C do 8 °C w kraju. Okresami jednak na obszarze Polski wystąpią niskie temperatury i przymrozki spowodowane spływem zimnego powietrza, pochodzenia arktycznego. Przeważnie przez całą dobę temperatura w wielu rejonach naszego kraju będzie dodatnia.

Dość niska temperatura panować będą prawdopodobnie w okresie od 5 do 7 stycznia. Wtedy przez całą dobę w wielu miejscach Polski utrzymywać może się lekki mróz. Potem może nadejść krótkie ocieplenie.

Najprawdopodobniej w pierwszej dekadzie stycznia wystąpią śnieżne epizody i miejscami powstania kilkucentymetrowa pokrywa śnieżna. Niewykluczony jest również silny wiatr.

Najwięcej śniegu zalegać będzie w polskich górach. Miejscami krajobrazy zabielą się na nizinach. Możemy liczyć w pierwszych dniach 2020 roku na pogodną aurę.

Chłodniejszy okres w pogodzie prawdopodobnie wystąpi w okolicach 5-7 stycznia. Wtedy też w wielu miejscach spaść może śnieg i wystąpią ujemne temperatury.

Prawdopodobnie większe ochłodzenie nadejdzie po 10 stycznia, choć prognozy na tak odległy okres mogą ulec jeszcze dużym zmianom.

Wiązki modelu GFS na 16 dni dla wybranych miast i widoczne większe ochłodzenie w okolicach 5-7 stycznia 2020