13 maja 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda na noc 4/5 maja 2021. Brak przymrozków, wysoka temperatura i opady w Polsce

Pogoda noc

Pogoda. W nocy z wtorku na środę Polska znajdzie się pod wpływem atlantyckiego niżu “EUGEN”, który znad Morza Północnego przemieści się nad Cieśniny Duńskie. Pozostaniemy jeszcze w dość ciepłej masie polarnej z kierunków południowych. Ciśnienie atmosferyczne spada. Nad dzielnice zachodnie w drugiej części nocy wkroczy front atmosferyczny, za którym zacznie napływać coraz chłodniejsza masa powietrza.

Pogoda. Anomalia w polu ciśnienia na dzień 5.05.2021, 00 UTC, uwzględniając okres referencyjny 1981-2010 w oparciu o wyliczenia modelu GFS

Pogoda. Atlantycki niż zmierza na wschód

SIGNIFICANT IMGW-PIB na dzień 4.05.2021, 18 UTC

Pogoda. Według IMGW

Początkowo w wielu regionach zachmurzenie duże i całkowite. Jedynie na wschodzie, południowym-wschodzie bezchmurnie, bądź zachmurzenie małe. W wielu regionach występować będą opady atmosferyczne wędrujące z zachodu na wschód, północny-wschód. Zanikać będą one dopiero w drugiej części nocy. Więcej rozpogodzeń dopiero w drugiej części nocy.

Prognoza ciśnienia, zachmurzenia i opadów na godziny wieczorne

Opady w Polsce

Wyliczane ciśnienie, zachmurzenie oraz opady w naszej części Europy w nocy z wtorku na środę

Prognoza opadow

Prognoza ciśnienia, zachmurzenia i opady na obszarze Polski w drugiej części nocy dla Polski

Wyliczane ciśnienie

Wyliczane opady, ciśnienie i zachmurzenie nad ranem w środę na obszarze Polski

Pogoda. Opady w Polsce

Najcieplej będzie w południowej, wschodniej i centralnej części kraju, gdzie termometry pokażą od 9°C do 12°C. W centrum od 7°C do 9°C. Najchłodniej na zachodzie i północy od 5°C do 7°C .

Wiatr na ogół slaby i umiarkowany z kierunków południowych. Silniejszy w górach i na obszarach podgórskich do 70-80 km/h. Nad morzem porywy do 50-60 km/h.

Pogoda. Wiatr w Polsce

Źródło grafik: wxcharts.com, meteomodel.pl, ventusky.com, tropicaltidbits.com/